Dva mladé páry na cestě do Berlína. Nové začátky před nimi a polská hranice za jejich zády. Kvůli lidem, mezi kterými žili.
Inscenace vypráví příběh mladých lidí z polské LGBT komunity na pozadí proměny společenských nálad v jejich vlastní zemi. Jakému útlaku čelí v Polsku, ovládaném autoritářskou pravicí? Autorský text v české premiéře popisuje jednotlivá dramata a ukazuje mechanismy represe, které přivedly mladé lidi až k rozhodnutí emigrovat. Polský autor i režisér projektu Przemek Wojcieszek je neúnavný kritik poměrů v současném Polsku, i celé Evropě. Svůj oceňovaný text Čas, kdy umírají vosy uvede v České republice poprvé. Představení hrajeme v českém znění.
Hrají: Karolina Zajdel, Paulina Dobosz / Scénář a režie: Przemek Wojcieszek / Scénografie a kostýmy: Anton Unai / Hudba: Magdalena Gorwa / Světla: Robert Traczyk / Producenti a organizátoři: Kulturní a Umělecké Centrum ve Vratislavi – Samosprávná Instituce Dolnoslezského Vojvodství a Przemysław Wojcieszek / Projekt je spolufinancován z rozpočtu místní Samosprávny Dolnoslezského Vojvodství