Domov je tam, kde to bolí
Cizinka Varvara před lety přijela do Prahy. Do hlavního města se zamilovala a s přítelem Viktorem si v něm vybudovala nový domov. Je konec února a do jejich harmonického vztahu zasáhne válka na Ukrajině. Viktor, jenž sám z Ukrajiny pochází, si začíná uvědomovat, že Česko už mu neposkytuje jistoty jako dříve.
Zprávy o válce neminou ani Varvařinu kamarádku Annu, kterou však více zaměstnávají přípravy narozeninové oslavy. Vše musí být perfektní, zvláště když má přijít její dcera Judita s bohatým manželem. Jenže i Annin zdánlivě dokonalý život naruší nečekaná zpráva.
Postavy se ocitají v napjaté situaci, v níž vyplouvají na povrch skutečné charaktery a zhmotňují se obavy ze současnosti i budoucnosti. Původně bezpečný domov najednou připomíná bitevní pole, kde se hraje o všechno. Právě domov je totiž místo, kde mnozí lidé utrží ta nejtěžší zranění.
Drama s komediálními prvky vzniklo na základě výpovědí skutečných lidí a přináší téma složitosti rodinných vztahů, pocitu bezpečí a (ne)jistoty doma i mimo domov.