4 mladé tanečnice, 1 osmiletá holčička, 1 osmdesátidevítiletá babička

Představení je mezigeneračním experimentem zkoumajícím aspekty ženství inspirované autentickými životními vzpomínkami staré paní, kde holčička představuje bezstarostné dětství a mladé ženy jejich citově bohatý vnitřní svět.

Příroda nás obdařila city, plnými sklady citů, ale někdy chybí kupec. Chceme věčně milovat, „chodit po vzduchu“. Jsme vášnivé loutky, avšak máme lstivé choutky. Nekonečný závod tužeb a snů. Naší zbraní je něha. Naivita kamenem úrazu. Potácíme se mezi chvílemi jistot, sebejistot a pochyb, úplné ztracenosti. Noříme se do svých pocitů. Chceme je pak sdílet a rozebírat v kruhu důvěrnic. Potom probrat jejich názory ještě v menším kruhu důvěrnic a nakonec zjistíme, že si stejně poradíme nejlépe samy. Mládí touží, stáří vzpomíná.

Koncept a choreografie: Johana Pocková
Tvorba a interpretace: Inga Zotova-Mikshina, Sabina Bočková, Pavla Vařáková, Barbora Rokoszová, Matilda Maio, Jaroslava Pocková
Hudba: Martin Tvrdý
Délka představení: 40 min

Work in progress.

Představení se inspiruje tématem mediální manipulace. Na téma je nahlíženo jak z pohledu umělecké roviny jako střetu s masovostí popkultury, tak z roviny osobní a společenské, jako setkávání se s manipulativností a líbivostí medií, populárních osobností a vlivem politiků. Celé představení Jáma lvová bude mít premiéru v září 2019 pod skupinou Tantehorse z.s.

Koncept, choreografie, interpretace: Sabina Bočková, Johana Pocková
Dramaturgie: Viktor Černický
Hudba: Lukáš Palán
Délka představení: 15 min

Producentem tohoto divadelního večera je umělecký spolek Ostružina z.s.