První českou queer operu o nenaplněné lásce a touze s hudbou skladatele Tomáše Hanzlíka přiveze na festival Wild! soubor Ensemble Damian, v titulní roli vystoupí kontratenorista Vojtěch Pelka. Představení se hraje v českém znění libreta Marka Říháka.

Opera Poklad Arkádie vypráví příběh mladého pastýře Dafnida, který je pro svou krásu sváděn třemi loupežníky. V jednotlivých áriích se mu Menalkás, Korydón a Thyrsis snaží zalíbit svým uměním – básní, sochou a písní. Dafnis je však zhrozen jejich chtíčem a rozhodne se opustit svět, který je naplněn povrchností.

Z původního Theokritova textu se dochovaly pouze fragmenty. Jejich překlad byl zveršován a doplněn do jednoho celistvého příběhu. Skladatel Tomáš Hanzlík a libretista Marek Řihák tak vytvořili nadčasovou queer operu inspirovanou antickými příběhy sahajícími svým poselstvím do současnosti. Pod režijním vedením uměleckého šéfa skupiny Depresivní děti touží po penězích Jakuba Čermáka Vám umožní objevit po několik staletí ukrytý poklad Arkádie.