Eddy je gay. Eddy vyrůstá ve světě, kde se okamžitě stává kořistí. Je obklopen kulturou toxické maskulinity, násilí a hněvu a lidmi, kteří jsou spíše oběťmi takové ideologie, než nedostudovanými viníky. Pokřikují na lidi s tmavou pletí, na ženy a homosexuály a donekonečna konzumují alkohol a televizní programy. Eddy se snaží zapadnout, jenže neúspěšně. Jedinou variantou je útěk. Eddy musí uniknout.

První představení v retrospektivě dramatizací románů Édouarda Louise. Hosté z Řecka v čele s režisérem Eliasem Adamem poprvé na české scéně představí adaptaci autorovy prvotiny Skoncovat s Eddym B. Inscenace se stala senzací na festivalu New Creators v Athénách a posléze byla uvedena na jeviště tamního Národního divadla. Na festivalu Wild! uvidí diváci představení v řeckém znění s českými titulky.

Édouardu Louisovi, jednomu z nejvýznamnějších současných francouzských spisovatelů, bylo teprve 22 let, když vyšel jeho knižní debut Skoncovat s Eddym B. Podařilo se mu navrátit lesk žánru biografie a jeho prvotina byla přeložena do více než dvaceti světových jazyků. Autor se v ní staví proti násilí, jež pramení z pouhé „odlišnosti“, na druhou stranu je zapáleným bojovníkem a podporovatelem těch, které soukolí systému semlelo a vyplivlo stranou společnosti. Jeho odhodlání vzešlo z osobních zkušeností a prostředí, kterým byl obklopen, prostředím, kde je nerovnoprávnost, homofobie, xenofobie, sexismus a rasismus stále běžným jevem. Skoncovat s Eddym B se snaží budovat mosty mezi osobní a politickou rovinou, využívající místy až surově dokumentárního stylu k vyobrazení barbarské kultury venkova, dávající vzniknout občas až surrealistickým paradoxům.