ALTERNATIVA pro Ukrajinu – benefiční scénický networking

28. 02. 2022

Uvádíme 1.3.2022 od 19 v divadle Venuše ve Švehlovce
Ve spolupráci s kolektivem Česká literatura pro Ukrajinu, novináři ze serverů Voxpot a revue Prostor, pořádá žižkovská umělecká sluj Venuše ve Švehlovce otevřený benefiční večer, na kterém mohou diváci zažít setkání napříč alternativní kulturní scénou a hlavně načerpat informace o aktivitách dobročinných organizací a aktuálním dění na Ukrajině. Vstup na akci je volný, pořadatelé vyzývají diváky, aby finančně přispěli některé z humanitárních organizací.

„Jako kulturní instituce máme povinnost společně s diváky v těchto chvílích sdílet myšlenky, pocity a informace. Proto si moc vážíme zapojení týmu serveru Voxpot, který má své redaktory přímo v místě dění. Šéfredaktor Vojtěch Boháč se s námi během večera propojí živě z Ukrajiny a uvede nás tak rovnou do situace, ale i širšího kontextu. Venuše ve Švehlovce odsuzuje Putinovu agresi a rozhodli jsme se alespoň touto akcí vyjádřit podporu všem občanům Ukrajiny, ale i Ruské federace, kteří s válečným konfliktem nesouhlasí.“

Benefiční večer ale nemá jen informační ráz. Na pódiu vystoupí také básníci, například ukrajinská autorka Iryna Zahladko, hudbu zajistí divadelní soubor Ufftenživot a slovenská zpěvačka OKSYI, sochař Pavel Karous si pro diváky nachystal přednášku o antifašistickém a angažovaném umění, ve které zazní i hudební ukázky. Program uzavře pásmo slam poetry v čele s performerem, známým jako Anatol Svahilec. Pořadatelé a účinkující vyjadřují solidaritu s Ukrajinou! Tahle válka se nás týká.

Dramaturgie večera: Alena Julie Novotná, Vendula Přikrylová, Anna Luňáková | Produkce: Venuše ve Švehlovce, Voxpot

chev