Butoh in Contemporary Performance: Composition – STUDIO ALTA

Butoh in Contemporary Performance: Composition – STUDIO ALTA

(𝕗𝕠𝕣 𝕖𝕟𝕘𝕝𝕚𝕤𝕙 𝕤𝕔𝕣𝕠𝕝𝕝 𝕕𝕠𝕨𝕟)
𓆱Večer nových děl projektu profesionálního rozvoje Butoh v současné performance: Kompozice.
𓆱V rámci tohoto večera se společně vydáme na cestu plnou butó ze Studia ALTA do divadla Venuše ve Švehlovce. Hostující zahraniční umělci Yuka Negoro (JP/UK) a Daniel Somerville (UK) se společně s devíti místními umělci podělí o výsledky desetidenního intenzivního procesu na téma profesního rozvoje věnovaného zkoumání butó jako strategie tvorby představení a kompozice. Během tohoto večera, kdy se budeme věnovat spolupráci a zkoumání, můžete očekávat mimojiné formální inovace, estetickou rozmanitost a též dostatek času na reflexi a výměnu.
𓆱Představení začíná ve Studiu ALTA. Poté se společně s diváky přesuneme do divadla Venuše ve Švehlovce. Na přesun bude potřeba platná jízdenka na MHD, která není zahrnuta v ceně vstupenky.
Projekt Butoh v současné performance: Kompozice je financován z programu NPO č. 0315/2023, Rozvoj kompetencí: Projekty mezinárodní umělecké a odborné spolupráce v České republice II.
ℙℝ𝕆𝔾ℝ𝔸𝕄
19:00-19:30 𝗦𝘁𝘂𝗱𝗶𝗼 𝗔𝗟𝗧𝗔 / Yuka Negoro & Col. (Carolina Arandia,
Nhung Dang, Tereza Juráková, Michal Nagy, Michaela Ondrašínová)
20:30-21:00 𝗩𝗲𝗻𝘂𝘀̌𝗲 𝘃𝗲 𝗦̌𝘃𝗲𝗵𝗹𝗼𝘃𝗰𝗲 / Daniel Somerville & Col (Kristýna Boháčová, Markéta Kultová, Minnie Milk, Orkun Türkmen)
𝕖𝕟𝕘𝕝𝕚𝕤𝕙 𖡼𖤣𖥧𖡼𓋼𖤣𖥧𓋼𓍊𖡼𖤣𖥧𖡼𓋼𖤣𖥧
𓆱In an evening of new works from the professional development project Butoh in Contemporary Performance: Composition, you are invited on a butoh-infused journey from Studio ALTA to Venuše ve Švehlovce. Visiting international artists Yuka Negoro (JP/UK) and Daniel Somerville (UK) and nine local artists will share the results of a 10-day intensive process of professional development dedicated to exploring butoh as a strategy for performance-making and composition. Expect formal innovation, aesthetic variety and plenty of time for reflection and exchange on an evening devoted to collaboration and exploration.
𓆱This performance begins at Studio ALTA and the audience will travel to Venuše ve Švehlovce as part of the event. A valid public transport ticket will be needed and is not included in the ticket price.
𓆱The project Butoh in Contemporary Performance: Composition is financed by the programme NPO no. 0315/2023, Development of Competencies: Projects of International Artistic and Professional Cooperation in the Czech Republic II.

Hrají

Yuka Negoro & Col.
Daniel Somerville & Col

Tvůrčí tým

Carolina Arandia
Nhung Dang
Tereza Juráková
Michal Nagy
Michaela Ondrašínová
Kristýna Boháčová
Markéta Kultová
Minnie Milk
Orkun Türkmen

Foto
chev
chev