DADA [FESTIVAL]

DADA [FESTIVAL]

DADA [FESTIVAL]

chev-left
chev-right

DADA [FESTIVAL]

🇬🇧 scroll down
Esej v pohybu DADA je rekonstrukcí zločinu, který ani po 20 letech není vyřešen.
V obývacím pokoji bělehradského bytu, s páskou na podlaze ve stylu „Dogville“, jsou účinkující a diváci zároveň svědky i spolupachateli. Publikum si samo volí sled událostí, které kousek po kousku odhalují život, práci a smrt třicetileté novinářky.
Ta byla zavražděna před dvaceti lety, ale její smrt byla zinscenována jako sebevražda. Každá performance je unikátním dílem, okamžikem hluboké transformace, empatie a probuzení.
Hrajeme v srbštině v českými a anglickými titulky.
🟩
Dada je inscenace o Dadě Vujasinović, novinářce časopisu Duga, která byla válečnou reportérkou od začátku občanské války v Jugoslávii. Kontinuálně, jasně a pravdivě informovala o politické a sociální scéně Srbska a pozadí občanské války. Dne 8. dubna 1994 byla nalezena mrtvá ve svém bytě, oficiální verze režimu byla sebevražda. Bylo jí třicet let.
🟩
Představení je součástí Případ pro sociálku vol. 9 – festivalu sociálního umění 2023: https://fb.me/e/3096pydVb
BENEFIČNÍ VSTUP: Zapojte se do Mikulášské sbírky pro děti v sociální tísni! Přineste mikulášský balíček a vyměňte ho za VIP vstupenku na jakékoliv festivalové představení.
🇬🇧
Essay in motion DADA is a reconstruction of a crime that remains unsolved even after 20 years.
In the living room of a Belgrade apartment, with a tape on the floor in the style of “Dogville”, the performers and the audience are both witnesses and accomplices. The audience chooses the sequence of events, which little by little reveal the life, work and death of the thirty-year-old journalist.
She was murdered twenty years ago, but her death was staged as a suicide. Each performance is a unique work, a moment of deep transformation, empathy and awakening.
(In Serbian with Czech and English subtitles.)
The performance is part of Případ pro sociálka vol. 9 – festival of social arts 2023.
St. NICHOLAS ENTRY: Join the collection for children in need! Bring a Santa package and exchange it for a VIP ticket to any festival performance.
🟩
Případ pro sociálku vol. 9 – festival sociálního umění (27.11. – 3.12.2023)
Festival vzniká za podpory Národního plánu obnovy, EU, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR, HM Praha a MČ Praha 3.

Hrají

Sanja Krsmanović Tasić

Tvůrčí tým

Koncept/režie/performer:
Sanja Krsmanović Tasić
Video /set design:
Anastasia Tasić
Hudba: Aleksandra Đokić
Kostýmy: Boris Čakširan
Rešerše/skript:
Jelena Veljković
Maja Domonji Projektový konzultant:
Aleksandra Vujasinović
Výroba rekvizit:
Arbos Carpentry
Nikola Tasić Výroba kostýmů:
Fashion Atelier MA-Marija Antanasijevic

Foto
Foto
Foto
chev
chev