Duo docentky: Práce a peníze

Duo docentky: Práce a peníze

Duo docentky: Práce a peníze

Duo docentky: Práce a peníze

chev-left
chev-right

Duo docentky: Práce a peníze

Akademický stand-up Dua docentky PRÁCE A PENÍZE v březnu beznadějně vyprodal premiéru a vrací se do Venuše pro ty, na které se nedostalo!
Odpoví vám na zásadní otázky typu: Zničí ženy status prestižních oborů jako je medicína? Když budou ženy vydělávat stejně jako muži, zůstanou stále ženami? Lze skloubit práci a rodinu? Je větší problém pro výchovu dětí to, že dnešní ženy příliš pracují, nebo že místo aby pracovaly, koukají moc do mobilu?
V bezplatné poradně nabídnou docentky pomoc v následujících situacích: Co má žena dělat v případě, že vydělá více než její manžel. Jak u žen řešit problém překvalifikace a převzdělanosti. A jako bonus čekají návštěvníky tipy od vizážistky proti sexuálnímu obtěžování na pracovišti.
Duo docentky – Lucie Jarkovská z Pedagogické fakulty a Kateřina Lišková z Akademie věd ČR využívají humor jako prostředek zpřístupňující poznatky výzkumů a také jako nástroj angažované vědy, která nabízí reflexi současných problémů a témat jako jsou genderová nerovnost, lidská práva nebo sexualita.
Duo docentky poprvé vystoupilo na Mezinárodním dni žen v roce 2019 a od té doby jsou jejich vystoupení zážitkem pro akademiky a akademičky stejně jako pro širokou veřejnost. V roce 2023 společně vydaly populárně naučnou a úspěšnou knihu Feministkou snadno a rychle.

Hrají

Lucie Jarkovská
Kateřina Lišková

Foto
Foto
Foto
Foto
chev
chev