OPEN CALL international art projects – queer festival WILD! 2023 Praha

02. 02. 2023

Venuše ve Švehlovce hledá novou známost pro letošní LGBT+ festival… můžeš jí být ty? Bohyně lásky mezi pražskými kulturními prostory se nachází kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad. Disponuje sálem ve stylu art deco, komorní scénou, zkušebnou.

Wild! 2023 – jediný festival queer divadla v Česku: Festival má za cíl divákům zprostředkovat výrazné počiny na poli queer divadla jak z českých zemí, tak ze zahraničí.

Koho hledáme? – Hledáme divadelní / performativní / video / audio / outdoor/ online / multižánrový projekt v jakékoliv fázi produkce. Máte nápad? Koncept? Už začínáte zkoušet nebo hledáte prostor přímo pro premiéru? Můžete být jednotlivec nebo skupina, jakéhokoliv genderu, národnosti nebo věku.

Jaká jsou témata? – Pro nový ročník queer festivalu hledáme projekty ve dvou kategoriích:

A) VOLNÉ TÉMA – inovativní projekt na silné queer téma, týká se nebo zajímá queer komunitu | B) GEORGE SAND – projekt, který se inspiruje životem, dílem či jakýmkoli aspektem tvorby či života George Sand

Co nabízíme? – Nabízíme prostory, technické vybavení i finanční příspěvek. Váš projekt bude uveden v rámci festivalu WILD! 2023 na přelomu května a června 2023.

Deadline – Návrhy prosím zašlete nejpozději do 28. února 2023 na emailovou adresu venuse.ve.svehlovce@gmail.com , do předmětu e-mailu uveďte WILD + NÁZEV PROJEKTU. Přihláška musí obsahovat: A) popis projektu (max 2 strany) | B) informace o tvůrčím týmu (max 1 strana)

chev