OPEN CALL pro mezinárodní projekty – Venušiny dny 2023 (Praha)

31. 01. 2023

Divadlo Venuše ve Švehlovce otevírá své lůno novým uměleckým projektům. Bohyně lásky mezi pražskými kulturními prostory se nachází kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad. Disponuje sálem ve stylu art deco, komorní scénou, zkušebnou.

 Koho hledáme? – Hledáme umělecké projekty pro osmý ročník festivalu Venušiny dny. Ten se každoročně zabývá uměním tvořeným ženami, pro ženy nebo o ženách a snaží se hranice „ženského umění“ definovat i posouvat.

Hledáme divadelní / performativní / video / audio / outdoor/ online / multižánrové projekty v jakékoliv fázi produkce. Můžete být jednotlivec nebo skupina, jakéhokoliv genderu, národnosti nebo věku. Jediné omezení nabízí tématické zařazení projektu.

 Jaké je téma? – Na nový ročník festivalu hledáme projekty ve dvou kategoriích:

VOLNÉ TÉMA – inovativní projekt na silné ženské téma, žen se týká nebo je zajímá

STÁRNUTÍ – téma se inspiruje básní Františka Halase „Staré ženy“, mělo by se tedy volně týkat stárnutí či seniorek nebo navazujících témat, jako je neviditelnost apod.

 Deadline – Návrhy prosím zašlete nejpozději do 5. února 2023 na emailovou adresu venuse.ve.svehlovce@gmail.com, do předmětu e-mailu uveďte VENUŠINY DNY + NÁZEV PROJEKTU.

Přihláška musí obsahovat: A) popis projektu (max 1 strana) | B) informace o tvůrčím týmu (max 1 strana)

chev