Hypo

Hypo

Hypo

Hypo

chev-left
chev-right

Hypo

Hypo je performativní instalace o vztahu člověka k jeho tělu a k vědomí, že jednoho dne nevyhnutelně selže. Možná právě teď, možná v přímém důsledku zvonění v uších nebo kvůli té divné bouli na ruce.

Proboha, co to mám na ruce za divnou bouli? Vygooglím si to… Ne negoogli to. Vážně, nehledej to. Dobrá, možná můžeš vygooglit jen malou, malinkatou část, něco fakt konkrétního… Ach, Bože…

Přátelé, kolegyně a hrdí hypochondři Becka McFadden a Mariia Reshetova ve své třetí spolupráci zpracovávají fenomén hypochondrie prostřednictvím svých vlastních médií: živé performance s náklonností k instalaci a grafiky a videoartu, v poslední době ovlivněné působením v korporátní reklamě.

Výsledkem je multidisciplinární ponor do světa hypochondrie. Jako zdroj tvůrčí inspirace. Jako toxická značka, která urgentně potřebuje rebranding. Jako plný absurdního humoru. Jako prostředek, jak se zasmát sami sobě. Jako hrdá rodová linie sahající od Andyho Warhola přes Marcela Prousta až po Charlotte Brontëovou. Jako zcela logickou reakci na život v těle, které jednoho dne selže.

Hypo je umělecký procesor vytvořený hypochondry, pro hypochondry a z hypochondrů, který je příležitostí pro diváky a jejich křehké, silné tělo strávit nějaký čas společně. Budou se smát, možná budou plakat a možná dosáhnou stavu ztělesněné euforie.

 

Projekt se vznikl s podporou Art-in-Res / Divadlo na cucky.
Projekt je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy,
Ministerstva kultury ČR a Nové sítě z. s. a za podpory Státního fondu kultury ČR a
Magistrátu hl.m. Prahy.
@novasitcr, @ministerstvokulturycr, #artinres

Hrají

Becka McFadden
Mariia Reshetova

Tvůrčí tým

Koncept, tvorba:
Becka McFadden
Mariia Reshetova Dramaturgie, režijní spolupráce:
Tomáš Procházka

Technická spolupráce: Filip Obermajer 
Scenografie, kostýmy:
Martina Zwyrtek
Anna Tichá
Produkce:
Kateřina Kubíková
Adriána Spišáková
Anna Kuřátková
Koprodukce: Venuše ve Švehlovce
Další přispívající umělci:
Jakub Krejčí
Kateryna Ruzhyna
Daniel Somerville
AI

Foto
Foto
Foto
Foto
chev
chev