Labyrint zvuku a obrazu

Labyrint zvuku a obrazu

 “Labyrint zvuku a obrazu”

vizuálně/hudební představení, (cinematický koncert) s živou hudbou.

🔴 📹  TEASER NA YOUTUBE

Jedná se o pohyblivou instalaci – neobvykle ztvárněnou projekci obrazů slavných malířů renesance, baroka, romantismu, surrealismu a imaginativního umění. Je to výběr obrazů malířů odlišných žánrů, kteří mají jednu věc společnou: citlivě pracují se světlem. Obrazy se pomalu prolínají na řadě průhledných opon, což jim dodává hloubku a ozvláštnění. Divák nejdříve vidí jen jeden obraz, do kterého pak velice pozvolna proniká obraz druhý a předměty, tváře, tvary a barvy jsou spolu konfrontovány, překrývají se a vytvářejí nové souvislosti, příběhy a pocity.

Mezi oponami je umístěno cembalo, na které hraje naše přední interpretka Monika Knoblochová a na violu da gamba Melusine de Pas. Nástroje jsou nazvučeny a v některých pasážích je tak možné se zvukem pracovat. To poskytuje interpretům určitý prostor pro zvukovou improvizaci. Nedílnou součástí hudby je i ticho…

Zazní hudba skladatelů jako J.H.d’Anglebert, G. Le Roux, L. Couperin, J.N.P. Royer, J.M. Leclair, J.Ph. Rameau a další. 

Propojením živé hudby a obrazu otevíráme další, fantaskní rozměr. Je to snivý vhled do imaginativního světa intuitivně řazených obrazů, tvarů a barevných souvislostí. Projekce na řadu průhledných opon dodává obrazu nehmotný a křehce pomíjivý ráz.

Foto
chev
chev