RHYTHM OF THE ROLLING HILL (USA) + VENUSES/ВЕНЕРИ (SK/UA)

RHYTHM OF THE ROLLING HILL (USA) + VENUSES/ВЕНЕРИ (SK/UA)

RHYTHM OF THE ROLLING HILL (USA) + VENUSES/ВЕНЕРИ (SK/UA)

chev-left
chev-right

RHYTHM OF THE ROLLING HILL (USA) + VENUSES/ВЕНЕРИ (SK/UA)

RHYTHM OF THE ROLLING HILL (USA)
energetické generace negenerují více energie
vrací se
jako masy jezer
jako vlny kopců
jako zrození matky
v duchovním strádání mě pronásleduje
podvědomí
a brzy pro mě přijde noc
Rhythm of the rolling hill je taneční performance, která pomalu odhaluje scénu sólové cestovatelky na cestě mezi českými kopci.
Markétu Fagan zajímají možnosti choreografie vlastního i kolektivního vědomí. Využívá stav plynutí, taneční improvizace a proudu vědomí jako ponorky do hlubších skulin mysli. Premiéru své původní tvorby měla v galeriích, divadlech a na festivalech po celé Evropě a Spojených státech. Komerčně choreografovala např. pro Apple TV+ a Spotify, tančila v hudebních videích pro umělce jako Fred Again, Jorja Smith a Dua Lipa. Vystudovala Expanded Dance Practice na London Contemporary Dance School, v současnosti sídlí v Praze.
Zpěvačka a skladatelka Maia Kamil ve své tvorbě spřádá eklektické vlivy, vokální obratnost a mystické texty. Vytváří tak maličké světy, ve kterých se posluchač může ztratit. V roce 2020 se Maia přestěhovala do Severní Karolíny, kde pracovala s kytaristou a producentem Charliem Hunterem, pohybuje se v žánrech na rozmezí Hip Hopu, Neo-soul a folk.
Edie Ashley vyrostla ve Walesu, vystudovala módu na Kingston School of Art v Londýně. Pracuje s citem k životnímu prostředí, používá výhradně second hand materiály se zaměřením na přírodní látky.
Aili Francis je filmařka, spisovatelka a hudebnice z New Orleans v Louisianě. Vystudovala film a psaní na Wesleyan University. Pohybuje se mezi Louisianou a Švédskem a používá vizuální a ústní vyprávění k prozkoumání ekologických vztahů mezi lidmi a jejich vyvíjejícím se prostředím, zkoumá interakce mezi realitou a představivostí.
________________________________________________________
VENUSES/ВЕНЕРИ (SK/UA

VENUSES/ VENUŠE/ ВЕНЕРИ Kasha Potrohosh (SK/UA) premiéra

performance (feminist radical liturgy and liberal exorcism)

Autorka Kasha Potrohosh se obrací ke studiím starých lidových zaříkadel, receptů či zaklínadel, obsahujícím těžký, morbidní misogynní narativ, které autorka nakonec přetváří na feministické kletby.

Černá magie se tak stává nástrojem, který má ambiciózní cíl „upáliť“ patriarchát a toxické systémy, vykořisťování člověka a přírody.

Performance pracuje se symbolikou, kouzly a rituály, přírodninami, které jsou spojené s lidovým dědictvím, aby divákům poskytla pocit propojení s tradicemi. Kasha ovšem nechápe magii jen jako formu mystiky, ale jako prostředek na vyjádření kritiky a odporu vůči násilí.

Při práci se symbolikou a energií, které souvisí s lidovou kulturou, autorka vytváří pódiovou situaci, v níž se zaměřuje na otázky bezpečí, úcty a rovnosti v domácím i veřejném prostředí. Skrz vlastní křik a zpěv vyjadřuje bolest a manifestuje respektující sugesce pro veřejnost.

 

________________________________________________________
✖ Program je součástí festivalu VENUŠINY DNY 2024
https://fb.me/e/4gjEidolH
22. 4. VLASY. Agáta Jarošová (CZ/ES) work-in.progress
22. 4. BODIES IN PROGRESS. Martina Hajdyla (CZ)
23. 4. EMILY. Divadlo NUDE (SK) česká premiéra
25. 4. PEOPLE OF THE SUN. Mariia&Magdalyna (UA) česká premiéra
26. 4. A NEŘÍKEJ MI MARUŠKO! Kristýna Štarhová a Pavel Šimák (CZ)
27. 4. RHYTHM OF THE ROLLING HILL. Markéta Fagan (USA) premiéra
27. 4. VENUSES/ VENUŠE/ ВЕНЕРИ. Kasha Potrohosh. (SK/UA) premiéra
28. 4. FOUR MORE. Teatr A Part. (PL) česká premiéra
Projekt je podpořen z programů Evropské unie, Národního plánu obnovy, Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a MČ Praha 3

Hrají

RHYTHM OF THE ROLLING HILL: Markéta Fagan
VENUSES/ВЕНЕРИ Kasha Potrohosh

Tvůrčí tým

RHYTHM OF THE ROLLING HILL: Námět, režie, performance: Markéta Fagan
Kostýmy: Edie Ashley
Hudba: zvuky přírody a hlas Maia Kamil
Dramaturgie: Aili Francis

Foto
Foto
Foto
chev
chev