🪐 KOLONIZACE VENUŠE: OPEN CALL pro soubory a projekty 2024 a 2025

17. 04. 2024

Sluj pro současné živé umění VENUŠE VE ŠVEHLOVCE vyhlašuje výzvu pro profesionální umělcké osobnosti a kolektivy, které mají chuť tvořit v prostoru Venuše ve Švehlovce. Hledáme projekty
a subjekty, kterým poskytneme nový domov.

Zatímco se moderní technobaroni 21. století snaží kolonizovat planetu Mars, umění již dekádu proměňuje Venuši. Přidejte se ke kultivaci její atmosféry, která dosahuje 464° Celsia. Bude to hot!

S radostí přivítáme v našich řadách progresivní uměleckou skupinu či autorské osobnosti s těžištěm v performativní činnosti (přesahy do jiných oborů vítány), kteří se budou podílet na programu.

O Venuši ve Švehlovce: již desátým rokem obohacuje kulturní život v Praze, pořádá mezinárodní festivaly Venušiny dny (prezentuje umění žen), Wild! (prezentuje queer umění) a Případ pro sociálku (prezentuje sociální umění), je domovem řady oceňovaných projektů, pravidelně zde uvádí svou produkci Depresivní děti touží po penězích, Beautiful Confusion Collective, BodyVoiceBand a další, prostor je variabilní, zdatně technicky vybavený, skvěle dostupný (pár minut od Jiřího z Poděbrad). Venuše je kreativní multižánrovou platformou pro autorské performativní projekty – od moderní činohry přes dokumentární divadlo, performing lectures, imerzivní inscenace až k současnému tanci.

Přihlásit se můžete v rámci programů:
– ZABYDLI SI VENUŠI (dlouhodobá spolupráce)
Hledáme soubory/umělce pro pravidelnou produkci, Venuše se stane jejich domovem, mohou u nás realizovat více projektů, které budou pevnou součástí pravidelného repertoáru. Nabídka pro ty, kteří chtějí budovat svou tvůrčí identitu a repertoár. Vítáme všechny performativní žánry (činohra, pohyb, tanec, site specific, imerze, impro, stand up, dokumentární a další).
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSe6rKjbw_3…/viewform

– KRÁTKODOBÁ MISE (jednorázová spolupráce) 
Hledáme inscenační projekt, který může být uveden pouze jednou nebo pravidelně reprízován, vítáme všechny performativní žánry (činohra, pohyb, tanec, site specific, imerze, impro, stand up, dokumentární a další).
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSen4SQREGh4bf…/viewform

– PŘESAH DO JINÉ ATMOSFÉRY (mezidruhová spolupráce)
Hledáme přesahy do jiných oblastí umění, sociálních a komunitních událostí, kterým Venuše může nabídnout svou náruč, jako jsou výstava, přednáška, koncert, workshop, módní přehlídka, instalace, swap, komunitní akce a další.
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSf0k252MYu7I3…/viewform

CO VENUŠANSTVU NABÍZÍME:
● zázemí pro fungování souboru, podpora vlastní tvorby
● sál s velkou hrací plochou pro uvádění divadelních a jiných uměleckých produkcí
● dva prostory pro přípravu a zkoušení (sál nebo zkušebna v centru Prahy)
● možnost využití světelné a zvukové techniky
● přednostní zajištění termínů v programu kulturního centra
● pravidelná měsíční propagace
● přátelský kolektiv ostatních souborů a managementu kulturního centra
● možnost uskladnění scény
● možnost prodloužení rezidence na další sezónu

CO BY SE NÁM VE VENUŠI LÍBILO:
● kreativní a alternativní přístup k tvorbě, autorský vklad, inovativní a experimentální tendence v tvorbě vítány
● umělecká kvalita, vyhraněná dramaturgie
● aktivní přístup k provozu kulturního centra
● vlastní produkční tým

CO MUSÍTE UDĚLAT:
Přihlášky zasílejte do 30.4.2024 prostřednictvím jednotlivých formulářů.

Přihláška musí obsahovat 
– popis projektu/ů (rozsah 2-3 strany) včetně návrhu harmonogramu, zdrojů financování
– informace o tvůrčím týmu (název, kontakt, popis, reference)

V případě, že vám nefunguje formulář, zašlete dokumenty na adresu: venuse.ve.svehlovce@gmail.com, do předmětu uveďte heslo OPEN CALL 2024 a název projektu či souboru.
Předpokládané datum druhého kola: polovina května 2024

PROHLÍDKY A KONZULTACE
V případě zájmu Vám po individuální domluvě umožníme prohlídku prostoru či konzultace s naším uměleckým vedením (Jakub Čermák, Barbora Šupová) na venuse.ve.svehlovce@gmail.com, do předmětu uveďte KONZULTACE OPEN CALL.

chev