Pražský festival WILD! 2023 nabízí to nejlepší z queer divadla

01. 05. 2023

Čerstvý držitel Českého lva ve hře, která se v ČR 101 let nehrála: Pražský festival WILD! 2023 nabízí to nejlepší z queer divadla

WILD! festival 2023, třetí ročník přehlídky divadelního umění, která se jako jediná v České republice soustředí na queer & LGBT+ témata, začíná 30. května v okouzlujícím rondokubistickém sále pražského divadla Venuše ve Švehlovce. V šesti večerech představí výrazné počiny z oblasti queer umění jak z domova, tak ze zahraničí, a to včetně premiér vytvořených přímo pro tento festival.

Přehlídka Wild začíná 30. května v rondokubistickém sále pražského divadla Venuše ve Švehlovce. Kromě zahraničních hostů (Velká Británie, Slovensko), nabídne i premiéry šité přímo na míru festivalu či fotografickou pop-up fotografickou výstavu. Letošní ročník, ve kterém se mísí historické sondy do života slavných LGBT+ osob se silným důrazem na hudbu, potěší všechny náročné milovníky umění. V roli krále Edvarda II. se ve stejnojmenné premiéře představí Michal Kern, čerstvý držitel Českého lva. 

KOMPLETNÍ PROGRAM NAJDETE ZDE

Divadelní přehlídku pořádá kulturní sluj Venuše ve Švehlovce, akce zaplňuje mezeru v místním kulturním prostředí, kdy snoubí společenskou angažovanost s vysokými uměleckými nároky. Festival nese provokativní název Wild! jako výraz nespoutaného uměleckého výrazu, kterým queer umělecká komunita obohacuje kulturní svět. Zároveň je připomínkou historické osobnosti Oscara Wilda, dandyho a literáta, který byl za svou homosexualitu odsouzen a tento proces mu prakticky zničil život.

Projekt je podpořen z programů Evropské Unie, Národního plánu obnovy, Ministerstva kultury ČR, Hlavního města Prahy a MČ Praha 3. Děkujeme!

chev