Venuše ve Švehlovce je HATE FREE

11. 10. 2022

Venuše ve Švehlovce je HATE FREE
11.10.2022

Naše sluj pro alternativní divadlo systematicky podporuje projekty, které se týkají marginalizovaných témat. Každoročně pořádáme festival sociálního umění Případ pro sociálku, který bude v letošním roce hostit i HATE FREE STAGE.

Součástí festivalu Případ pro socálku je vždy konkrétní materiální nebo finanční sbírka na podporu těch, kteří naši pomoc potřebují.

Každé jaro u nás můžete najít festival Venušiny dny, který se zaměřuje na ženské umění a umělkyně. Festival již tradičně několik let pomáhá materiální sbírkou organizaci Jako Doma, která se zabývá ženským bezdomovectvím. Pravidelný festival WILD! se pak zaměřuje na queer a LGBTI+ témata a snaží se nejen o osvětu, ale i o narovnání práv a rozšíření tolerance ve společnosti. Venuše ve Švehlovce se aktivně zapojuje i do dílčích projektů a podpisových akcí. V našich prostorách proběhl několikrát sběr podpisů Jsme fér nebo akce Amnesty International. Probíhají u nás i další charitativní koncerty nebo sbírky.

Jsme inkluzivní prostor, ve kterém nenávist nemá místo a proto jsme se zapojili do projektu Hate Free Česko. https://www.hatefree.cz/hatefree-cesko

chev